13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Ylli mposhtet thellë nga Benfica në Ligën e Kampionëve

Kampioni i Kosovës në basketboll, Golden Eagle Ylli është mposhtur bindshëm nga ekipi portugez, Benfica me rezultat 92:67.

Ndeshja e zhvilluar në Portugali nisi mirë për suharekasit, por pati një fund krejtësisht ndryshe, shkruan Gazeta Express.

Suharekasit e nisën mirë ndeshjen, duke pasur epërsinë pas çerekut të parë, por më pas gjithçka shkoi keq për ta.

Fillimisht, ekipi portugez barazoi në 42:42 shifrat në pjesën e parë, duke marrë administrimin e ndeshjes.

Çereku i tretë e bëri diferencën në këtë takim. Benfica arriti ta mbyll fraksionin e tretë me 13 pikë epërsi 71:58, duke e lënë thuajse pa gjasa kampionin e Kosovës.

Në çerekun e katërt dhe të fundit, vendasit vetëm sa e rritën epërsinë e tyre, teksa në fund shifrat në semafor tregonin 92:67 për Benfican. /Gazeta Express/

Më Shumë

Ekonomistët: Qeveria të lejoj tërheqjen e 30% të mjeteve nga Trusti

Kur tërheqja e parave nga Trusti Pensional është sërish në diskutim, vlera e këtij fondi është më e vogël për disa miliona euro. Tash e...

Përmirësimi i infrastrukturës zgjon interesimin e bujqve në Suharekë|Video

Komuna e Suharekës këtë vit ka ndarë një buxhet prej 140 mijë eurosh për rregullimin e rrugëve fushore në disa fshatra të kësaj komune....

Lajmet e Fundit