-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Ylli shënon fitoren e 10-të, mposht me rezultat të thellë Prishtinën

Golden Eagle Ylli ka fituar derbin e javës, duke mundur Sigal Prishtinën me rezultat 71:51, në xhiron e 16-të të Prince Caffe Superligës.

Kjo ishte fitorja e dhjetë radhazi për therandasit pas katër humbjeve radhazi.

Therandasit e nisën ndeshjen më mirë, dhe që në fillim kishin epërsi deri në shtatë pikë, 12:5, kurse çerekun e parë e fituan 14:10.

Periudha e dytë ishte kryesisht e barabartë me vendasit që kishin epërsi deri në tetë pikë, ndërsa pjesa e parë përfundon 32:26.

Dallimi i madh dhe vendimtar u bë në periodën e tretë, ku kampionët u shkëputën edhe më tej dhe ngritën epërsinë, ndërsa shifrat pas 30 minutash ishin 52:35.

Në dhjetë minutat e fundit, Ylli ruajti epërsinë e krijuar, ndërsa prishtinasit nuk arritën të bëjnë rikthimin e dëshiruar dhe kampionët me 20 pikë dallim, 71:51.

Te Ylli më i miri ishte Bashir Ahmed me 21 pikë e nëntë kërcime, kurse te kryeqytetasit Dustin Thomas realizoi 17 pikë e gjashtë kërcime.

Ylli ka dhjetë fitore e katër humbje, ndërsa Prishtina dhjetë fitore e pesë humbje. /Albanianpost.com

Më Shumë

Deputetja shqiptare në Kroaci reagon ndaj presidentit kroat lidhur me Kosovën

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, ka reaguar pas deklaratave jo-diplomatike të presidentit kroat Zoran Millanoviq. Deputetja Ermina Lekaj Prljaskaj në një postim në Facebook,...

Shkolla e fshatit Gorozhup të Hasit nuk ofron kushte për mësim

Shkolla fillore në Gorozhup të Hasit po përballet me probleme infrastrukturore pasi ambientet e brendshme të kësaj shkolle po krijojnë lagështirë, duke mos krijuar...

Lajmet e Fundit