0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Vjedhje e rëndë në një shkollë në Prizren, hajnat vjedhin pajisjet nga kabineti i teknologjisë

Jo rrallëherë hajnat e persona të ndryshëm ua mësyjnë shkollave fillore e të mesme në vendin tonë, ku arrijnë të kapin pajisje të ndryshme shkollore.

Një rast i tillë ka ndodhur edhe në shkollën e mesme të ulët “Ekrem Rexha” në Prizren, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Sinjalit kanë bërë me dije se rasti është denoncuar nga drejtoria, me ç’rast u kuptua se persona të panjohur kanë vjedhur pajisje teknologjike nga kabineti i lëndës TIK.

 

 

Ende nuk dihet se si të dyshuarit kanë depërtuar brenda shkollës dhe kanë marrë pajisjet, por sipas drejtorit vepra dyshohet se është kryer në orët e mbrëmjes, kur askush nuk ka qenë brenda hapësirave të shkollës.

Me t’u raportuar rasti, Policia ka dalë në vendin e ngjarjes, ndërkohë që me urdhër të Prokurorit të Shtetit kanë nisur hetimet për “vjedhje të rëndë”

Më Shumë

Komuna e Rahovecit themelon fond për të ndihmuar zonat e përmbytura nga vërshimet

Komuna e Rahovecit njofton se, pas dëmeve të shkaktuara në shumë qytete të Kosovës nga reshjet atmosfererike, kryetari Smajl Latifi ka vendosur të themelojë...

Mesazhi i eurodeputetëve për Serbinë: Nëse s’e pranoni marrëveshjen me Kosovën, do të bëheni si Irani i Evropës

Deputetët e Parlamentit Evropian ua kanë bërë të qartë homologëve të tyre në Parlamentin e Serbisë se çfarë mund të ndodhë nëse Serbia nuk...

Lajmet e Fundit