0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Ylli zhvillon ndeshjen e fundit në FIBA Europe Cup

Kampioni i Kosovës, Golden Eagle Ylli sot (e mërkurë) do të ketë ndeshjen e fundit në grupet e FIBA Europe Cup. Ylli nga ora 20:00 në Prizren do të përballet me skuadrën gjermane, Brose Bamberg.

Therandasit kanë një fitore e katër humbje, ndërsa gjermanët tri fitore e dy humbje. Pikërisht fitorja e vetme ishte ndaj Bamberg, 78:81.

Derisa për Yllin kjo është ndeshja e fundit dhe përshëndetëse nga kjo garë, gjermanët duan fitoren për kualifikimin tutje.

Kujtojmë se kjo është hera e parë për kampionët e Kosovës që luajnë në garat ndërkombëtare. Pasi nuk mundën të kualifikoheshin në grupet e Ligës së Kampionëve, Ylli për herë të parë mori pjesë në grupet e FIBA Europe Cup.

Më Shumë

Përfundon gjykimi ku paditësi pretendon se SHSKUK ka përzgjedhur kundërligjshëm drejtoreshën e Spitalit “Daut Mustafa” në Prizren

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të hënën, ka përfunduar gjykimi në kontestin civil ndërmjet paditësit L.G dhe të paditurës Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i...

Mesazhi i eurodeputetëve për Serbinë: Nëse s’e pranoni marrëveshjen me Kosovën, do të bëheni si Irani i Evropës

Deputetët e Parlamentit Evropian ua kanë bërë të qartë homologëve të tyre në Parlamentin e Serbisë se çfarë mund të ndodhë nëse Serbia nuk...

Lajmet e Fundit