17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Ymeri: Hiqni komunat nga Ligji

visar ymeriVisar Ymeri i Vetëvendosjes ka deklaruar se Lëvizja Vetëvendosje kërkon që pjesa ku flitet për komunave të fshihet nga ky ligj sepse tanimë në të gjitha komunat ka përfunduar shndërrimi i ndërmarrjeve publike.

“Vetëvendosje kërkon që kjo të fshihet fare. Nuk duhet të figurojë në këtë Ligj në asnjë mënyrë kjo përgjegjësi e komunave.

Ymeri tha se ata do të votojnë kundër këtij projektligji. Ai shtoi se sipas deklaratave të Qeverisë dhe deputetëve të pozitës nuk ka asgjë të sigurt sa i përket Trepçës.

“Ne do të votojmë kundër këtij Ligji për shkak të kësaj arsye dhe vota jonë për në leximin e dytë kushtëzohet nga amendamentet që do t’i bëhen këtij Ligji e veçanërisht në këto çështje që po i ngrisim këtu”.

Më Shumë

Producentja e Bondit kujton takimin me Amy Winehouse

Producentja e filmave “James Bond”, Barbara Broccoli, ka folur për takimin shumë pikëllues që kishte pasur me këngëtaren e ndjerë Amy Winehouse për ta...

Morena Taraku në studio për këngën e re?

Ajo ka kohë që nuk ka sjell ndonjë projekt të ri muzikor për fansat e publikun. Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur shqiptare, Morena Taraku,...

Lajmet e Fundit