16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Zafiri thërret qytetarët t’i bashkëngjiten protestës në Prishtinë

ZafiriiiiiKryetari i Bashkimit Demokratik në Prizren,Zafir Berisha ka ftuar simpatizantët dhe qytetarët e Prizrenit që të marrin pjesë të shtunën në protestë në Prishtinë.

“Të nderuar qytetarë, anëtarë dhe simpatizant të Bashkimit Demokratik.Është momenti i fundit për të shprehur pakënaqësinë qytetare ndaj veprimeve të Qeverisë të cilat janë në dëm të interesave të shtetit të Kosovës dhe qytetarëve të sajë.Andaj ju ftojmë të merrni pjesë në marshin protestues për shkarkimin e ministrit Jabllanoviq dhe në mbrojtjen e pasurisë kombëtare”,thuhet në thirrjen e Berishës. Protesta mbahet më 24 janar në ora 14:00 Prishtinë/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë, pasi i ofroi policit në Kosovë 20 euro ryshfet

Policia e Kosovës ka arrestuar të hënën në mbrëmje në pikë-kalimin kufitar të Vermicës një shtetas të Shqipërisë. Policia ka njoftuar të martën, se arrestimi...

Në Prizren me aktivitete shënohet Dita Botërore e Zemrës

Me dy aktivitete të ndryshme, Drejtoria Komunale e Shëndetësisë në Prizren ka bërë shënimin e Ditës Botërore të Zemrës, raporton PrizrenPress Me aktivitetin e realizuar...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit