13.8 C
Prizren
E diel, 2 Prill, 2023

Zhduket një 14 vjeçare në Prizren

Një vajzë e mitur është zhdukur dje në Prizren, merr vesh Gazeta Sinjali nga burimet në Prokurorinë Themelore të kësaj komune.

14 vjeçarja B. F mësohet se ka dalë dje nga shtëpia dhe nuk është kthyer më përderisa familja nuk ka informacion për fatin dhe vendndodhjen e saj.

I shqetësuar me këtë ngjarje, babai i të miturës e ka lajmëruar rastin në polici mbrëmë pas mesnate pasi nuk e kishte gjetur atë te shoqet dhe familjarët.

Herën e fundit, 14 vjeçarja ishte parë ditën e djeshme kur kishte dalë nga shtëpia për të shkuar në shkollë.

Ajo kishte mbajtur dy orët e para të mësimit dhe pastaj kishte ikur nga shkolla. Është hera e parë që viktima është larguar pa gjurmë nga shtëpia.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori kujdestar dhe njësitet patrulluese janë në terren duke e kërkuar në lokacionet ku ankuesi ka informacione së është vërejtur gjatë ditës.

Më Shumë

Zjarr i madh në një fabrikë kimike në Itali, alarm për përhapjen e mundshme të tymit toksik

Një zjarr i madh në një fabrikë kimike në periferi të qytetit verior të Novara, Itali, ka shkaktuar një alarm për përhapjen e mundshme...

Sport Pagat te PSG: Mbappe i lë “targën” Messi-t dhe Neymar-it

Tashmë prej disa muajsh ka dy dosje në tryezën e Paris Saint-Germain. Kur kontratat e Lionel Messi-t dhe Sergio Ramos të skadojnë në fund...

Lajmet e Fundit