16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Zhduket një e mitur në Prizren

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është zhdukur një vajzë e mitur në fshatin Dobrushtë të Prizrenit.

Policia ka bërë të ditur se familjarët kanë raportuar rastin, duke njoftuar se vajza është larguar nga shtëpia të dielën dhe nuk është kthyer më.

“Fsh. Dobrushtë, Prizren 25.06.2023 – 16:00. Raportohet se viktima femër kosovare- e mitur është larguar nga shtëpia dhe nuk është kthyer më. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raportin e policisë.

Moti sot me diell e vranësira, diku edhe shi e rrufe

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell, por edhe me vranësira të shpërndara. “Vranësirat vende-vende mund të sjellin shi dhe shkarkime rrufesh.Temperaturat minimale...

Polonia thotë se do të vendosë masa kontrolli për migrantët në kufirin me Sllovakinë

Polonia do të vendosë masa kontrolli për automjetet që kalojnë kufirin nga Sllovakia, tha kryeministri i vendit të hënën, në përpjekje për të frenuar...

Lajmet e Fundit