8 C
Prizren
E hënë, 6 Prill, 2020

Negociatat VV-LDK: Haxhi Avdyli thotë se është puna mirë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka thënë se është puna mirë sa i përket negociatave për arritjen e një marrëveshje ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ai në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se ndryshimi nga zgjedhjet e 6 tetorit po iu dhemb shumë politikanëve të PAN-it dhe PSD-së, njofton Klan Kosova.

“Si ta shihni që politikanët e PAN-it, PSD-së dhe të ‘pavarurit’ e varur nga ata, po shkruajnë zi e terr dhe me nervozë ndaj mundësisë së koalicionit VV-LDK, kuptojeni që puna është mirë. Ndryshimi po iu dhemb shumë”.

   

  - Advertisement -

  Më Shumë

  Komuna e Rahovecit liron bizneset nga qiraja edhe nga taksa komunale

  Komuna e Rahovecit, në mbledhjen e mbajtur gjatë ditës së sotme, ka marrë vendim që t’u krijohet lehtësira bizneseve që operojnë në këtë komunë,...

  Takimi Thaçi – Kurti në fotografi

  Pak minuta më parë ka përfunduar takimi në mes të presidentit të shtetit, Hashim Thaçit dhe kreut të Qeverisë në detyrë, Albin Kurtit, raporton...

  12 raste të reja me koronavirus në Kosovë

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se nga 69 mostrat e marra për testim, 12 prej tyre kanë dalur pozitive, shkruan Gazeta Online...

  Banorët dhe opozita s’e donë pushimoren në Nashec të Prizrenit për karantinë

  Këto objekte që vite më parë shfrytëzoheshin si pushimore të fëmijëve, tani, në rast nevoje, do të shërbejnë si karantinë për personat që po...

  Koronavirusi dhe seksi

  Edmond Tupja Kohë shumë të vështira kanë ardhur për njerëzimin, sidomos për shqiptarët që, si tërë popujt e vendeve me diell e det, por sidomos...

  Megan Fox në qytet, pa maskë mbrojtëse

  Megjithëse kryetari i Los Angelosit iu ka kërkuar 4 milionë banorëve të tij të veshin maskat për të luftuar koronavirusin në publik, mirëpo Megan...

  “Dikush po do gjakderdhje në Veri për t’i hapur shampajnat e ndarjes së Kosovës”

  Shefi i Qeverisë në detyrë, Albin Kurti, përmes një videoje të publikuar në rrjetin social Facebook, ka thënë se politikanë në Serbi e Kosovë...

  Në Shqipëri shërohen 13 pacientë me COVID-19, në total janë shëruar 89 persona

  Në 24 orët e fundit, në Shqipëri janë testuar 112 persona të dyshuar, prej të cilëve janë konfirmuar 27 raste të reja me COVID-19. Ministria...

  Cana jashtë formacionit, tifozët e Marseille shpërthejnë ndaj “L’Equipe”

  Tifozët e Marseille kritikojnë gazetën prestigjioze L’Equipe, sepse nuk përzgjodhi Lorik Canën në formacionin më të mirë të viteve 2000. Lojtari nga Gjakova mbajti...

  ShBA, regjistrohen 920 viktima nga COVID-19 brenda 24 orëve

  Numri i viktimave nga pandemia e koronavirusit në SHBA është rritur në 4 090, pasi 920 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të...

  Sulmohen dy policë në Suharekë

  Dy pjesëtarë të policisë, janë sulmuar në fshatin Reshtan të Suharekës. Sulmuesi është hasur duke luajtur dhe konsumuar pije alkoolike në oborrin e shkollës. “Është arrestuar...

  Vetaksidentohet me veturë një femër në Gjonaj të Hasit

  Një vozitëse është vetkasidentuar në fshatin Gjonaj të Hasit. Ajo, ka pësuar lëndime trupore. “ Vozitësja femër me veturë nga pakujdesia ka shkaktuar vetaksident trafiku. Si...

  Kina i nderon viktimat e koronavirusit me 3 minuta heshtje

  Me flamuj në gjysmështizë dhe sirena të aktivizuara, Kina i mbajti tre minuta heshtje në tërë vendin për t’i nderuar ata që vdiqën nga...

  MPBAP-ja dorëzon kallëzim penal kundër presidentit Thaçi

  Ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla, dorëzoi pranë Prokurorisë Themelore në Prishtinë, kallëzimin penal kundër presidentit...

  Korishë, 70-vjeçarja e infektuar me koronavirus në gjendje të rëndë shëndetësore

  Një 70-vjeçare nga fshati Korishë e Prizrenit, e cila një ditë më parë rezultoi me Covid-19 është në gjendje të rëndë shëndetësore. Për shkak të...

  Arrestohen dy persona në Prizren, kapen me marihuanë

  Policia e Kosovës njofton se janë arrestuar dy persona mbrëmë në Prizren, pasi që gjatë kontrollit të veturës së tyre është gjetur dhe konfiskuar...

  Lajmet e Fundit

  Mbrojtësi më i mirë në duele, Van Dijk befasohet nga një “veteran” i Serie A

  Parma po zhvillonte një sezon të mirë dhe ndodhej në vend të nëntë përpara pezullimit të kampionateve të futbollit nga koronavirusi. Skuadra emiliane ndodhet...

  Pëllumbat ”banorët” e vetëm të shesheve simbolike

  Për shkak të mbylljes së njerëzve si pasojë e pandemisë së koronavirusit – COVID-19, sheshet simbolike të Stambollit si Taksim, Eyupsultan, Ortakoy dhe sheshi...

  Vera do të ngadalësojë Covid-19? Shkencëtarët në pikëpyetje

  Shkencëtarët janë dyshues dhe në pikëpyetje nëse rritja e temperaturave apo vera do ndikojë në ngadalësimin e përhapjes së koronavirusit. Ndërkohë që në Britani apo...

  Moratti: Interi ka të drejt të ëndërrojë për Messin, mund ta transferojë

  Ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti, ka thënë se Interi ka të drejtë të ëndërrojë për ta sjellë yllin argjentinas të Barcelonës, Lionel Messin, në...

  Bayern Munchen rikthehet në stërvitje, por me rregulla të reja

  Klubet e futbollit gjerman arritën një marrëveshje dhe gjatë ditës së shtunë morën vendimin për të përfunduar këtë sezon futbollistik. Datë zyrtare nuk ka akoma,...
  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!