3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

100 deputetët shqiptarë janë fajtorë

Naim MalokuPolitikani Naim Maloku nuk po arrin të kuptojë pse partitë politike shqiptare mbajnë inate mes vete kur është në pyetje formimi i institucioneve shtetërore të vendi dhe po kërkojnë ndihmën e Lista “Srpska” si për zgjedhjen e Kryetarit të Kuvendit, ashtu edhe për formimin e Qeverisë.

Ai për këtë ngërç politik i ka fajësuar 100 deputetët shqiptarë nga të cilët ka kërkuar t’u japin sqarim votuesve pse nuk po arrijnë të jenë unik në formimin e institucioneve.

“Të gjithë deputetët shqiptar janë fajtorë, se si mundet Lista “Srbska” të jetë përcaktuese e zgjedhjes së Kryetari të Kuvendit dhe formimit të Qeverisë“, ka deklaruar ai për ‘Epoka e Re’.
Fjalë kyçe: Formimi i Qeverisë, Naim Maloku, Seanca Konstituive

Më Shumë

Goditet motoçiklisti në Prizren

Një motoçiklist është goditur nga një veturë në Prizren. Viktima ka pësuar lëndime trupore. Rr. Wesli Clark, Prizren 26.03.2023 – 14:44.Ka ndodhë një aksident trafiku me...

Vjedhje në Rahovec

Në një shtëpi në rrugën “Vëllezërit Haradinaj” në Rahovec,  hajnat kanë vjedhur para e gjësende në vlerë prej mijëra euro. Vjedhja ka ndodhur gjatë ditës...

Lajmet e Fundit