1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

15-vjetori i rënies së dëshmorëve të kombit në Rahovec

XhelalHajda-Toni dhe Slejadin Mullabazi-MiciMe rastin e 15-vjetorit të rënies së dëshmorëve të kombit; Xhelal Hajda-Toni, Slejadin Mullabazi-Mici, Hamdi Hajrizi, Nezir Ymeri e Bektesh Haliti, organizohet tubim përkujtimor (homazhe dhe kurora lulesh), në vendrënien e tyre në afërsi të fshatit Apterushë.

Homazhet mbahen në orën 12:00, ndërsa në orën 13:00 në qendrën e kulturës “Mensur Zyberaj” në Rahovec organizohet aktivitet përkujtimor e kulturor nga nxënësit e shkollës së mesme “Xhelal Hajda-Toni”.

Aktiviteti organizohet në kuadër të ditës së kësaj shkolle. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren, 12 aktakuza ndaj 13 personave

Prokurori i Shtetit ka njoftuar opinionin publik se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur gjashtëdhjeteshtatë aktakuza kundër tetëdhjetedy personave, për...

Rexhepi përcjellë mesazhet nga Bosnja: Kujdes me Asociacionin !

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilija Rexhepi, ka përcjellë një porosi nga Organizata “Nënat e Srebrenicës”, që Kosova të ketë kujdes me themelimin e Asociacionit të...

Lajmet e Fundit