25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Nuk ngutet

Lulzim Kabashi LDDKoalicioni AAK-LDD në Prizren ende nuk ka vendosë se cilin nga dy subjetet politike (PDK) dhe (LDK), do të mbështes në balotazh. Lulëzim Kabashi nga koalicioni AAK- LDD thotë se ka kërkesa nga të dyja palët për lidhjen e një koalicioni për balotazh.

“Ende nuk kemi fillur të bisedojmë për një koalicion të tillë”, tha Kabashi për “PrizrenPress”.

Koalicioni AAK-LDD në zgjedhjet e 3 nëntorit ka marrë 8.49 për qind të votave.

Kabashi thotë se nuk do të nguten të bëjën koalicion. “Jemi në pritje të rezultatit përfundimtar. Pasi t’i marrim rezultatet do të shikojmë se si do të veprojmë. Ne do t’i shqyrtojmë të gjitha ofertat”, tha Kabashi. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

59 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

59 aksidente kanë ndodhur brenda 24 orëve të fundit në vendin tonë. Dy prej këtyre aksidenteve kanë qenë me fatalitet, 23 me të lënduar dhe...

300 gjoba trafiku për një ditë në Kosovë

Në Kosovë në 24 orët e fundit janë shqiptuar 1 mijë e 300 gjoba trafiku. Kështu raporton Policia e Kosovës Ndërkaq janë regjistruar dhe dy aksidente...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit