8.8 C
Prizren
E enjte, 18 Nëntor, 2021

18 vjeçari nga Prizreni ushtron dhunë në familje dhe kërcënon policët me thikë kuzhine

Policia në Prizren ka arrestuar një person i cili kishte ushtruar dhunë në familje, derisa kishte qenë në arrest shtëpiak.

Rasti ka ndodhur pasditen e së mërkurës, në rrugën “Xhavit Bajraktari” në Prizren.Policia ka bërë të ditur se i dyshuari nuk i është bindur urdhrit të policisë, e po ashtu ka mbajtur në dorë një thikë kuzhine me të cilën ka kërcënuar se do t’iu shkaktojë lëndime zyrtarëve policorë dhe vetes.

“Me datë 17 nëntor 2021, rreth orës 17:10, policia kishte pranuar informacion se në rrugën “Xhavit Bajraktari” në Prizren, një i dyshimtë i cili ishte në arrest shtëpiak me urdhër të gjykatës, ishte duke ushtruar dhunë në familje. Pasi njësitë policore ju përgjigjen thirrjes, i dyshuari nuk ju bind urdhrit të policisë, madje mbante një thikë kuzhine në dorë duke i kërcënuar policinë për lëndime të zyrtarëve dhe vetës së tij”, thuhet në njoftimin e policisë.

I dyshuari është arrestuar nga Njësia e Reagimit të Parë të policisë.

“Duke pasur parasysh se i dyshimti është recidivist i veprave penale dhe mund të paraqesë rrezik, në vendin e ngjarjes reaguan njësia profesionale të Njësisë së Reagimit të Shpejtë, të cilët e neutralizuan të dyshimtin, i njëjti u arrestua në vendin e ngjarjes dhe në cilësinë e provës materiale ju është sekuestruar një thikë kuzhine rreth 15cm”, thuhet në njoftim.

I dyshuari i moshës 18-vjeçare është ndaluar për 48 orë.

“I dyshimti H.L i lindur në vitin 2003, është intervistuar në prezence të avokatit mbrojtës. Pas deklarimit policia e informoi prokurorin e Shtetit i cili lëshoi aktvendim për ndalim në afat prej 48 orë. Rasti është nën hetime”, ka bërë të ditur policia

Më Shumë

Britney Spears: Prindërit e mi duhet të jenë në burg

Britney Spears ka thënë se prindërit e saj duhet të jenë në burg pasi morën nën kontroll jetën e saj dhe financat për më...

Deputetja gjermane: Kosovarët të vetmit pa viza në rajon, kjo s’duket logjike

Deputetja e Bundestagut, Renata Alt, në një intervistë për Gazetën Express ka folur edhe për punën e liberalizimit të vizave për kosovarët. Alt ka thënë...

Një pjesë e bjeshkës në Restelicë në zjarr, rrezikohen për banorët

Një pjesë e bjeshkës së fshatit Restelicë të Dragashit është përfshirë nga zjarri të enjten. Për shkak të kushteve, njësitë policore dhe zjarrfikësit nuk kanë...

Sheiku nga Opoja shkon për të votuar me këngën e Shkurte Gashit

Edhe Sheiku nga Opoja ka shfrytëzuar të drejtën e votës në raundin e dytë të Zgjedhjeve Lokale. Nën ritmin e këngës së Shkurte Gashit, ai...

Përmbyset rezultati në Prizren, Totaj del 400 vota përpara

Në Prizren është përmbysur rezultati përsëri. Shaqir Totaj i PDK-së ka dalë rreth 400 vota përpara, me 26011 vota në total. Ndërsa Haskuka i VV-së...

Malishevë/ Dëshmitari thotë se vjedhja shtëpisë së axhës së tij ndodhi natën dhe nuk pa askënd

Dëshmitari Bajram Vrenezi ka thënë se nuk ka parë asnjë njeri duke e thyer shtëpinë e axhës së tij. Ka deklaruar se vjedhja është...

SBAShK-u proteston më 4 dhjetor, paralajmërohet grevë në janar nëse s’reflekton Qeveria

Sindikata e Bashkuar e Arsimit Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) do të protestojë me 4 dhjetor për shkak të mosmiratimit të Ligjit të Pagave, Ekonomia...

Sipas KQZ-së: Totaj po kryeson dukshëm ndaj Haskukës

KQZ vazhdon të proceson votat e numëruara në Prizren. Kandidati i PDK-së, Shaqir Totaj, po prin me vota kundër kandidatit të LVV-së, Mytaher Haskuka.

Eriksen drejt Ajaxit

Mesfushori danez nuk do të kthehet më në Inter dhe po sheh përpara në rikthimin e tij në fushën e blertë. Pesë muaj më parë,...

SHBA: Mbi 100 mijë persona vdesin nga overdoza e drogës për 12 muajt e pandemisë

Mbi 100 persona në Shtetet e Bashkuara të Amerikës raportohet të kenë vdekur nga mbidoza e drogës për 12 muaj gjatë pandemisë. Kjo është shifra...

Vetëvendosje akuzon PDK-në për presion ndaj votuesve në Prizren

Lëvizja Vetëvendosje, dega në Prizren, ka akuzuar Partinë Demokratike të Kosovës se përmes militantëve partiakë po iu bënë presion dhe trysni qytetarëve. Shefi i shtabit...

Liverpool-i apo Barcelona, skuadrat në luftë për Adama Traore

Wolverhampton Wanderers janë të gatshëm të shesin Adama Traore-n gjatë muajit janar. Të interesuar për shërbimet e tij janë Liverpool dhe Barcelona. Klubi dhe lojtari...

Jules Kounde, emri më i kërkuar për janarin

Mbrojtësi francez i Sevilla-s, Jules Kounde, është emri më i kërkuar për merkaton e janarit. Për të, vera e kaluar ishte një mundësi e artë...

Prizren, shtyhet seanca për vrasje shkaku i borxhit prej 20 euro

Mungesa e dëshmitarit Nderim Alijaj si dhe të ekspertit të mjekësisë ligjore, Musa Gashi ka bërë që të dështojë seanca ndaj të akuzuarit Sylejman...

Garë e ngushtë në Dragash, a do të ketë përmbysje të rezultatit pas numërimit të votave me kusht dhe diasporës

Qytetarët e 21 komunave dje u janë drejtuar kutive të votimit për herë të dytë, ku tashmë kanë përcaktuar se kush do të udhëheq...

Vrasja për 20 euro borxh në Suharekë: Dëshmitari thotë se i ndjeri e shau dhe nuk e përshëndeti të akuzuarin

Dëshmitari Leotrim Aliaj deklaroi se tani i ndjeri Sh.K nuk ia kishte dhënë dorën për ta përshëndetur të akuzuarin Sylejman Ahmeti dhe pas kësaj...

Lajmet e Fundit