-4.2 C
Prizren
E hënë, 24 Janar, 2022

NBA/ Bucks fitojnë super duelin me Lakers

Milwaukee Bucks ka arritur fitoren në super duelin e së mërkurës përballë Lakers.

Në një natë plot aksion, u zhvilluan 11 ndeshje që sollën edhe surpriza.

Takimi kryesorë i natës ishte ai mes kampionëve në fuqi të Milwaukee Bucks dhe Los Angeles Lakers.

Në një ndeshje me dy fytyra, Bucks arriti fitoren me shtatë pikë epërsi.

109-102 ishte rezultati përfundimtar, në një natë ku fytyra kryesore e takimit ishte Giannis Antetokounmpo.

The Greek Freak shënoi plot 47 pikë, duke i shtuar edhe nëntë kërcime dhe tre asistime.

Bucks janë vetëm të 11-tit në lindje, me shtatë fitore pas 15 takimesh, kurse Lakers ndodhen në vendin e tetë në perëndim, me rekord tetë-tetë.

Fitoren e arriti edhe Phoenix Suns, për të konfirmuar formën e mirë që po kalojnë.

105-98 ishte rezultati përfundimtar i ndeshjes që ata zhvilluan përballë Dallas Mavericks.

Devin Booker ishte lojtari i takimit, me 24 pikë e nëntë kërcime.

Suns janë në vendin e dytë në perëndim, me 11 fitore pas 14 takimesh. Dallas ndodhen në vendin e gjashtë, me nëntë fitore pas po kaq ndeshjesh,

Humbje pësuan Bulls dhe Wizards, përkatësisht nga Portland Trail Blazers dhe Charlotte Hornets.

Nga këto humbje përfitoi Brooklyn Nets. Ata arritën fitoren 109-99 përballë Cleveland Cavaliers, duke u ngjitur në vendin e dytë në lindje, me 11 fitore pas 16 takimesh.

James Harden ishte pikëshënuesi më i mirë i takimit, the beard arriti 27 pikë, dhjetë kërcime dhe shtatë asistime.

Ndeshjet tjera përfunduan kështu:

Detroit Pistons 97-89 Indiana Pacers

Atlanta Hawks 110-99 Boston Celtics

Miami Heat 113-98 New Orleans Pelicans

New York Knicks 98-104 Orlando Magic

Minnesota Timberwolves 107-97 Sacramento Kings

Oklahoma City Thunder 101-89 Houston Rockets

/Albanianpost.com

Më Shumë

Ministria e Ekonomisë: Ndahen 75 milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike për qytetarët dhe bizneset

Ministria e Ekonomisë njofton se ka ndarë 75 milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike për qytetarët dhe bizneset. Sipas ME-së, kjo ndarje është bërë...

Një i vdekur dhe 2 mijë e 957 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 11.913 testime, 2.957 qytetarë kanë rezultuar pozitiv...

Detaje të reja të aksidentit me autobus në Kroaci ku humbën jetën 10 kosovarë

Prokuroria komunale në Slavonski Brod ka ngritur aktakuzë kundër një shtetasi të Kosovës për aksidentin e rëndë në verën e kaluar, ku vdiqën 10...

Një muaj paraburgim ndaj gruas në Prizren që dyshohet se kanosi partnerin

Gjykata Themelore në Prizren i ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje 30 ditë, të pandehurës S.H., për shkak të dyshimit të bazuar se...

Latifi dhe drejtoresha Sallteku takohen me punonjësit shëndetësorë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi i shoqëruar nga nënkryetari, Fatmir Iska dhe drejtoresha e Shëndetësisë dhe Përkujdesjes Sociale, Saranda Sallteku, kanë vizituar...

Një i vdekur e 2943 raste pozitive me COVID-19 të premten

Një person ka vdekur e janë regjistruar 2943 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, ditën e premte, duke shënuar kështu rekord rastesh ditore...

Vodhi 200 euro, arrestohet i mituri nga Suhareka

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një person i moshës së mitur në Suharekë. Rasti ka ndodhur të mërkurën. “Lidhur me rastin me datë...

Hajnat ia vjedhin armën një qytetari në Gjonaj të Hasit

Një qytetari nga fshati Gjonaj në Prizren, mbrëmë dyshohet se persona të panjohur ia kanë vjedhur një armë në shtëpinë e tij. Sipas Policisë, viktima...

Fyeu presidentin Erdogan me një proverb, arrestohet gazetarja

  Një gjykatë në Turqi urdhëroi që gazetarja e njohur Sedef Kabas të qëndrojë në burg në pritje të gjyqit për fyerje të presidentit të...

Omicroni vazhdon të jetë shpërthyes në Kosovë, për një javë u konfirmuan mbi 15 mijë raste të reja

Situata epidemiologjike në Kosovë vazhdon të jetë kritike, e kjo për shkak të rritjes së vazhdueshme të numrit të rasteve të reja me coronavirus...

Gareth Bale rikthehet nga lëndimi, i paqartë për të ardhmen

Pas 144 ditësh mungesë, Gareth Bale është rikthyer në listën e Carlo Ancelotti-t. Bale do të jetë i pranishëm, dhe me shumë mundësi do të...

Totaj shprehet i gatshëm për të mbështetur “Loyola-Gymnasium” në Prizren

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur sot në një takim drejtorin ekzekutiv të ALG “Loyola-Gymnasium”, Elias Koller, drejtorin e Gjimnazit “Loyola”, Enver Sulaj...

Qytetarët e Shqipërisë revoltohen pasi ju kërkohen 3 doza për të hyrë në Kosovë: Turp, 30 euro me u fut në tokën tonë

Për të dytën ditë me radhë dhjetra qytetarë të Shqipërisë janë duke u kthyer në kufi në Morinë të Kukësit për shkak të vendimit...

Mediumet ndërkombëtare shkruajnë për suksesin historik të Kiana Kryeziut

Kualifikimi historik i Kiana Kryeziut në Lojërat Olimpike ka bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare. Gjiganti mediatik, The Washington Post i ka kushtuar një artikull...

Të gjitha rrugët në Malishevë janë të kalueshme

Të gjitha rrugët në Komunën e Malishevë janë të kalueshme përfshi edhe rrugët në vendbanimet malore. Të gjitha rrugët kryesore që lidhin fshatrat e Komunës...

Bekim Jashari: Familja Jashari bëri rezistencë 45 minuta dhe zmbrapsi forcat elitare serbe

Ish-kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari bashkë me përfaqësues të OVL-UÇK-së kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”. Në 24 vjetorin e sulmit të dytë...

Lajmet e Fundit