-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

27 vjeçarja në Prizren tenton të vetëvritet shkaku i dhunës nga bashkëshorti

Një ngjarje e rëndë është raportuar të ketë ndodhur në Prizren, ku një çift i martuar shkaku i problemeve të vazhdueshme kanë përfunduar në polici.

Sinjali mëson se ka qenë burri ai i cili fillimisht ka raportuar se bashkëshortja e tij nuk po pranon që të ndahen dhe kërcënon se do të vetëvritet në rast se ai vendos të shkurorëzohet.

Por një gjë krejtësisht ndryshe e ka deklaruara 27-vjeçarja, e cila ka rrëfyer para hetuesve policorë gjithë dhunën që ka përjetuar nga bashkëshorti i saj. Bazuar në dëshminë e viktimës, 30-vjeçari ka ushtruar dhunë psikike dhe fizike ndaj saj, duke e kapur për flokësh dhe duke e tërhequr zvarrë.

E lodhur nga keqtrajtimi, e reja kishte vendosur që t’i japë fund jetës së saj dhe ka tentuar që të kryejë vetëvrasje duke konsumuar preparate kimike.

Si rezultat i dëshmisë së saj, i dyshuari është arrestuar dhe ndaj tij kanë nisur hetimet për veprën penale ‘Dhunë në familje’.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që 30-vjeçari të dërgohet në mbajtje.

Më Shumë

Lajmet e Fundit