21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Varrosen burrë e grua që vdiqën në aksident (VIDEO)

Të shtunën në varrezat e fshatit Jançisht të Malishevës në ora 18:00 iu dha lamtumira e fundit Shemsedin dhe Mervete Sopajt.

 

 

Në ceremoninë e varrimit të çiftit, që vdiq të premten në një aksident trafiku në magjistralen Prishtinë-Podujevë, kishte shumë pjesëmarrës.

Për krejt xhematin që zor se i zinte hapësira e varrezave falënderuese është nëna e 36 vjeçarit.

Shukrije Sopa tregoi se edhe gjendja shëndetësore e fëmijëve të të ndjerëve po shkon drejt përmirësimit.

E babai i nuses, Fehmi Morina, që me zor i mban lotët, ka pak më shume një javë prej kur i vdiq edhe bashkëshortja.

Letër ngushëllimi familjes Sopa iu nisi edhe kryeministri Albin Kurti, derisa dyert e hapura për ngushëllime do të qëndrojnë deri të hënën.

 

Më Shumë

Radhë të gjata të kamionëve në hyrje të Kosovës në Vërmicë

Vendimi i qeverisë së Kosovës për të ndaluar qarkullimin e automjeteve të rënda në orët e pikut të temperaturave të larta, për të ruajtur...

Dragash: Djali arrestohet pas sulmit ndaj nënës së tij

Në fshatin Restelicë të Dragashit, një grua është sulmuar fizikisht dhe kërcënuar nga djali i saj, 44-vjeçar, me të cilin kishte pasur konflikte të...

Lajmet e Fundit