20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Varrosen burrë e grua që vdiqën në aksident (VIDEO)

Të shtunën në varrezat e fshatit Jançisht të Malishevës në ora 18:00 iu dha lamtumira e fundit Shemsedin dhe Mervete Sopajt.

 

 

Në ceremoninë e varrimit të çiftit, që vdiq të premten në një aksident trafiku në magjistralen Prishtinë-Podujevë, kishte shumë pjesëmarrës.

Për krejt xhematin që zor se i zinte hapësira e varrezave falënderuese është nëna e 36 vjeçarit.

Shukrije Sopa tregoi se edhe gjendja shëndetësore e fëmijëve të të ndjerëve po shkon drejt përmirësimit.

E babai i nuses, Fehmi Morina, që me zor i mban lotët, ka pak më shume një javë prej kur i vdiq edhe bashkëshortja.

Letër ngushëllimi familjes Sopa iu nisi edhe kryeministri Albin Kurti, derisa dyert e hapura për ngushëllime do të qëndrojnë deri të hënën.

 

Më Shumë

Shqipe Kastrati dhe Fedi vijnë me “Dy tre javë në vit”, kjo është kënga më e bukur që e keni dëgjuar

“Dy tre javë në vit” është projekti më i ri muzikor i këngëtares së madhe Shqipe Kastrati në bashkëpunim me Fedin. Këngëtarja e mirënjohur e...

Rama premton pushime unike pas jehonës së CNN-it për turizmin në Shqipëri

Media prestigjioze amerikane “CNN” e ka renditur Shqipërinë si një ndër 12 destinacionet turistike të kësaj vere. Përmes një postimi në Facebook, Kryeministri Edi Rama...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit