22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Bastisje në dy lokacione në Malishevë

Sot Policia e Kosovës në rajonin  e Malishevës, ka kryer bastisje në dy lokacione të ndara, kryesisht në fshatin Drenoc dhe fshatin Janiq të kësaj komune, raporton Gazeta Sinjali.

Gjatë kontrollit në fshatin Drenoc, një 29-vjeçari i është konfiskuar arma AK47 dhe 32 fishekë si dhe një pistoletë EKOL FIRAT Magnum mm dhe një gëzhojë e kalibrit 7.62 mm.

Kurse në fshatin, Janiq-Malishevë është gjetur dhe sekuestruar si provë materiale një pistoletë EKOL special me 6 copë fishekë, një karikator si dhe 11 gëzhoja për pistoletë me gaz të kalibrit 9mm. Këto janë sekuestruar si prova materiale ndaj 60-vjeçarit.

Lidhur me rastin në cilësinë e të dyshuarit janë arrestuar tre persona të moshave të ndryshme.

 

 

Me vendim të Prokurorit të Shtetit, tre të dyshuarit janë ndalur në mbajtje për 48 orë si dhe janë iniciuar dy raste “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve” dhe “Përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm”.

Më Shumë

Një viktimë dhe 930 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit një person ka humbur jetën nga COVID-19. Gjatë këtyre orëve janë regjistruar 930 raste të...

Boksierët më të dashur dhe më të urryer në internet

Cilët janë boksierët më të dashur dhe më të urryer nga publiku në internet urrejtje? Përdoruesit e internetit e renditin Tyson Fury si luftëtarin...

Lajmet e Fundit