6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Gjuajtje me armë,arrestohet një person në Prizren

Një armë zjarri është sekuestuar pasi një person dyshohet se në një gazmend familjar në Prizrne, ka gjuajtur me revole.

Policia njofton se dje rreth orës 13:00, stacioni policor Prizren-Veri ka pranuar informatën se në rrugën “Flamuri i Arbërit” në Prizren, në një gazmend familjar ka gjuajtur me armë zjarri.

Sipas njoftimit, patrulla policore bashkë me hetuesit  kanë shkuar në vend ngjarje për të marrë veprimet hetimore.

 

 

Më pas, para shtëpisë ku dyshohej për gjuajtje nga policia janë gjet dy gëzhoja të fishekëve.

Është identifikuar i dyshuari, në posedim i është gjet një pistoletë me një karikator, pa fishek.

I dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në stacionit për intervistë.

Tutje thuhet se arma është sekuestruar dhe i dyshuari me urdhër të prokurori është liruar në procedurë të rregullt.

 

 

“Kundër të dyshuarit është  filluar procedura penale për veprën   “ Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim i paautorizuar i armëve” dhe “Përdorim i armës apo mjetit te rrezikshëm”” – thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Më Shumë

Zelensky: Rusët po planifikojnë diçka në jug

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, njoftoi mbrëmë në kanalin e tij Telegram, se forcat ruse “megjithë humbjet jashtëzakonisht të larta, ende po përpiqen të avancojnë...

Latifi emëron Sabahajdin Cenën këshilltar për kategoritë e dala nga lufta e UÇK-së

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka emëruar Sabahajdin Cenën këshilltar për kategoritë e dala nga lufta e UÇK-së. “Jam i nderuar që sot,...

Lajmet e Fundit