2.8 C
Prizren
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Rrahje masive në Prizren: 20-vjeçari dërgohet në gjendje të rëndë në spital, ndalohet një i dyshuar

Mosmarrëveshjet mes qytetarëve shpesh herë përcillen me ofendime e të shara kundrejt njëri-tjetrit. Në raste të caktuara, situata eskalon edhe në dhunë fizike mes tyre, duke u dashur me doemos ndërhyrja e Policisë për të zgjidhur problemet, raporton Gazeta Sinjali.

Si pasojë e një rrahje masive që ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:00 në rrugën ‘Hamit Bojniku’ në Prizren, një i ri ka përfunduar në gjendje të rëndë në spital.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës së Spitalit Rajonal në Prizren kanë bërë me dije se 20-vjeçari është dërguar në gjendje të rëndë atje si pasojë e lëndimeve të rënda që mori nga goditjet.

Ndërkohë lidhur me rastin është njoftuar edhe Policia të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë kryer ekzaminimet që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit.

Gjashtë personat e përfshirë në rast janë intervistuar nga hetuesit policorë dhe ndaj tyre është iniciuar rasti ‘Lëndim i rëndë trupor’.

Me urdhër të prokurorit, vetëm njëri prej të dyshuarve është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Më Shumë

Vdiq ministri i Jashtëm i Bjellorusisë

Ministri i Jashtëm i Bjellorusisë, Vladimir Makei, i cili mbante postin e tij që nga viti 2012, ka vdekur në moshën 64-vjeçare, njoftoi agjencia...

Kur Putin ‘spiunonte’ dy artistët protestues në vitin 1976

Agjencia investigative ruse “Meduza” ka publikuar informacione të reja në lidhje me jetën e hershme profesionale të presidentit Vladimir Putin gjatë kohës kur punonte...

Moti për sot

Flamuri dhe qeni

Lajmet e Fundit