10.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

14 ndjesitë që përjeton trupi kur bën seks

Po, përpos kënaqësisë, janë edhe 14 ndjesi të tjera!

1. Të shtohen rrahjet e zemrës.

2. Të shpeshtohet frymëmarrja.

3. Skuqesh në zona specifike, zakonisht në shpinë dhe në gjoks.

3. Gjaku qarkullon më mirë.

4. Vagina jote zgjerohet, në mënyrë që penisi të futet me lehtësi.

5. Më shumë qarkullim gjaku në organin tënd gjenital.

6. Ndodh lubrifikimi i vaginës.

7. Thithkat e tua eksitohen dhe bëhen më të ndjeshme.

8. Muskujt tensionohen dhe përgatiten për orgazmë.

9. Aktivizohet ajo pjesë e trurit, e cila lidhet me procesimin e emocioneve.

10. Ulet ndjeshëm niveli i stresit.

11. Muret e vaginës marrin ngjyrë lejla.

12. Trupi mund të pësojë spazma nga tensioni i muskujve.

13. Klitori bëhet super i ndjeshëm.

14. Ndjesia e përgjumjes: Pas përfundimit të aktit, gjithçka kthehet në normalitet: vagina, gjoksi, truri dhe ti do të flesh.

Më Shumë

Ramush Haradinaj takon drejtuesit e shoqatave të luftës në Prizren

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, takoi drejtuesit e shoqatave të dala nga lufta në Prizren. Në prani të deputetëve, drejtuesve të degës së partisë në...

Haradinaj kujton të rënët në Korishë të Prizrenit: 25 vjet pas, Serbia ende nuk ka pranuar asnjë përgjegjësi për krimet makabre

Haradinaj kujton të rënët në Korishë të Prizrenit: 25 vjet pas, Serbia ende nuk ka pranuar asnjë përgjegjësi për krimet makabre Kryetari i Aleancës për...

Lajmet e Fundit