0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Basketboll, sot zhvillohen dy super ndeshje

Sot, do të zhvillohen dy ndeshje të zjarrta në kuadër të javës së 19-të në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

Sfida kryesore do të zhvillohet ndërmjet Pejës dhe Trepçës, transmeton Klankosova.tv.

Dy skuadra me traditë në basketbollin e Kosovës dhe synojnë titullin e kampionit, duke e bërë këtë ndeshje edhe më të rëndësishme.

Pejanët këtë edicion kanë 13 fitore e pesë humbje, kurse mitrovicasit nëntë fitore e nëntë humbje. Në dy takimet mes këtyre skuadrave fitore shënuan verdhezinjtë.

Java e 19-të përmbyllet me përballjen mes Golden Eagle Yllit dhe Vëllaznimit.

Kampioni numëron 14 fitore radhazi dhe me 32 pikë është lider, kurse kuqezinjtë kanë shtatë fitore e 11 humbje.

Prince Caffe Superliga – Java 19

E diel

17:00 Peja – Trepça

19:00 Golden Eagle Ylli – Vëllaznimi

 

Më Shumë

Prizren: Gjykimi ndaj ish-përmbarueses private, e akuzuara propozon dëgjimin e një dëshmitari

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të premten, e akuzuara ish-përmbaruesja private, Saranda Kuçi ka propozuar që në cilësi të dëshmitari të dëgjohet Bajrush Gashi. Propozimin...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për kanosjen e kryetarit të Prizrenit, Shaqir Totaj

Gjykata Themelore e Prizrenit i ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji, të dyshuarit F.K., për kanosjen e kryetarit tw Prizrenit, Shaqir Totaj. Në...

Lajmet e Fundit