15.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Moti sot, temperaturat deri në -11 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se vendi do të ndikohet nga masa të thata të ajrit me origjinë nga pjesa veriore e kontinentit.

Sipas njoftimit, kjo javë parashihet të jetë si java më e ftohët deri më tani e kësaj stine, ku pritet të ketë edhe ngrica.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri në -2 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së

Më Shumë

Asamblistja Kryeziu, qeverisjes në Rahovec: Pse po nisni projekte kur s’ka fonde të mjaftueshme

Sot Kuvendi Komunal i Rahovecit ka mbajtur mbledhjen e radhës, në të cilën është zhvilluar debat mes pushtetit dhe opozitës në këtë komunë për...

Qeveria miraton projektligjin për tatimet, përfshi faljet tatimore për 2023

Qeveria e Kosovës përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se këtë të premte ka miratuar projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e...

Lajmet e Fundit