11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Mbi 16 mijë të vdekur nga tërmetet në Turqi e Siri

Numri i të vdekurve nga tërmeti shkatërrues që goditi Turqinë e Sirinë është rritur në të paktën 16 mijë e 35 njerëz.

 

Sipas Agjencisë së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave, në Turqi numri i personave të vdekur është rritur në të paktën 12 mijë e 873 njerëz, shkruan CNN, transmeton Klankosova.tv.

Ndërsa, në Siri numri i përgjithshëm i viktimave është të paktën 3 mijë e 162 njerëz, duke përfshirë 1 mijë e 900 njerëz në zonat e kontrolluara nga rebelët në veriperëndim, sipas grupit të mbrojtjes civile “Helmetat e Bardha”.

Kurse, sipas mediave shtetërore siriane, 1 mijë e 262 vdekje janë regjistruar në zonat e kontrolluara nga qeveria

Më Shumë

Asamblistja Kryeziu, qeverisjes në Rahovec: Pse po nisni projekte kur s’ka fonde të mjaftueshme

Sot Kuvendi Komunal i Rahovecit ka mbajtur mbledhjen e radhës, në të cilën është zhvilluar debat mes pushtetit dhe opozitës në këtë komunë për...

Sam Asghari thotë se dëshiron të realizojë një film me gruan e tij Britney Spears

Sam Asghari dëshiron të luajë në një roman apo një film aksion me gruan e tij Britney Spears, të cilën ai e vlerësoi si...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit