11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Avdyli krenohet: Disa kriminelë i arrestuam, disa ia mbathën në prehër të Vuçiqit

Deputeti i Listës Guxo, Haxhi Avdyli, është shprehur tejet krenar me arritjet e Qeverisë së Kosovës

Ai pas shkatërrimit të tri laboratorëve të drogës në veri, ka thënë se i kanë arrestuar disa kriminelë, e disa sipas tij, ia kanë mbathur nga Kosova.

POSTIMI:

Qe 2 vite Vuqiqi dhe tellallët e tyre në Kosovë, reagonin me pezm për dërgimin e forcave policore në veri.

Këta brenda thonim po destabilizohet Kosova e tutorët e tyre në Serbi thonin po kërcënohen Serbët “paqësor”.

Kosova nuk u destabilizua por po shkatërrohen plantacionet e drogës e po vendoset ligjshmëria.

Serbët si preku askush por po shkatërrohen grupet kriminale. Disa kriminelë ia mbathën në prehër të Vuqiqit e disa u arrestuan.

E dimë që dikujt po i prishet strofulla e fshehtë të fitimeve të paligjshme , e ndoshta edhe financimet politike por ligji e rendi ska alternativë.

Më Shumë

Dhunë psikike/Gruaja e raporton bashkëshortin e saj në plicinë e Prizrenit

Dje në Prizren rreth orës 15 një grua ka raportuar se bashkëshorti i saj ka shkaktuar dhunë psikike ndaj saj pasi kishin mosmarrëveshje mes...

Osmani në Krushë: S’mund të ketë paqe e stabilitet në rajon pa zbardhjen e fatit të të zhdukurve me dhunë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në Krushë të Madhe me rastin e...

Lajmet e Fundit