4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Erion Veliaj shpallet “Qytetar nderi” i Prizrenit

Në kuadër të festimeve të 15 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, komuna e Prizrenit ka organizuar aktivitete të shumta.

 

Mes tyre është edhe ajo e shpalljes së Erion Veliajt, kryetar i Tiranës, si “Qttetar Nderi” i komunës së Prizrenit.

Duke falendëruar Kuvendin Komunal të Prizrenit për këtë nder, Veliaj tha se  ndjen obligim ta promovojë këtë qytet.

“Për qëllime të përbashkëta jemi bashkë dhe duhet të maksimalizojmë kohën për të çuar dy vendet tona përpara”, tha kryetari i Tiranës.

Kurse në llogarinë e tij, ai ka uruar Kosovën për Ditën e Pavarësisë me një fotografi ku ndërtesa e Bashkisë së Tiranës, shihet e stolisur me flamurin e Kosovës.rtk

 

Më Shumë

Ndërron jetë mësimdhënësja, Drita Zogaj -Krasniqi

Ka ndërruar jetë mësimdhënësja, Drita Zogaj Krasniqi Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë vë ditur drejtoresha e Drejtorisë së Arsimit në Prizren, Luljeta...

Garë e nxehtë për nënshkrimin e yllit të Bayer Leverkusen

Gara për nënshkrimin e Florian Wirtz të Bayer Leverkusenit po nxehet me Barcelonën, Real Madridin dhe Liverpoolin që e kërkojnë mesfushorin, sipas Fabrizio Romano. 19-vjeçari...

Lajmet e Fundit