11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Dhjetëra të vdekur pasi stuhitë goditën brigjet braziliane

Autoritetet në shtetin brazilian të Sao Paulos thonë se të paktën 36 persona kanë vdekur nga përmbytjet e mëdha dhe rrëshqitjet e dheut.

Në videon më poshtë shihet se një lagje e tërë është nën ujë, autostradat e përmbytura dhe mbeturina të mbetura, raporton BBC.

“Ekipet e kërkimit dhe shpëtimit nuk po arrijnë të shkojnë në disa vende; është një situatë kaotike,” tha Felipe Augusto, kryebashkiaku i qytetit të Sao Sebastião.

“Ne nuk e kemi vlerësuar ende shkallën e dëmit. Ne po përpiqemi të shpëtojmë viktimat”, ka thënë ai.

Më Shumë

Kosova zhgënjen, barazon edhe me Andorrën

Kosova nuk ka arritur të nxjerrë me shumë se një pikë në përballjen ndaj Andorrës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.   Pjesa e parë...

Messi e arrin kuotën e 100 golave me fanellën e Argjentinës

Lionel Messi tani numëron 102 gola me fanellën e kombëtares së tij, Argjentinën. Sulmuesi i Paris Saint-Germain e arriti këtë shifër në orët e hershme...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit