8.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Hiqet shtatorja joadekuate e Adem Jasharit në Malisheva , vjen e reja

Shtatorja e komandantit legjendar Adem Jashari, do të largohet nga parku i qytetit të Malishevës, me vendim të komunës.

Kjo do të bëhet për shkak se ky institucion po e konsideron se nuk është punuar mirë, ani se shtatorja ka qëndruar në këtë park tash e 15 vite.

Ndërsa, skulptori i cili punoi atë thotë se shtatoren do ta marrë në shtëpi, nuk do ta lejoj që të hedhet poshtë, dhe konsideron se komuna nuk vlerësues të duhur arti të cilët mund të vinë në këtë konstatim se shtatorja nuk është punuar si duhet

Më Shumë

Si u vra para syve të gruas e vajzës? – Zbulohen detaje tronditëse të vrasjes së Beqir Morinës në Prizren

Beqir Morina u vra në mënyrë mizore me dhjetë plumba në kokë para syve të bashkëshortes dhe vajzës së tij 8-vjeçare. Aktakuza e Prokurorisë Themelore...

Vdes aktorja shqiptare, Shirine Morina

Ka vdekur aktorja e njohur e skenës artistike të Kosovës, Shirine Morina. Vdekjen e saj e bëri të ditur, deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci. Ai thotë...

Lajmet e Fundit