-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Moti sot: I vranët dhe me riga shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së hënë (27/02/2023) do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu.

Ndërsa, në viset malore pritet të ketë shi me borë, transmeton Klan Kosova.

Sipas IHK-së, gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe jostabil.

“Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit mund të ketë reshje bore edhe në vise të ulëta, por kryesisht gjatë orëve të vona të natës, kur temperaturat zbresin rreth zeros. Gjatë këtyre pesë ditëve parashihet të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-11 m/s, ndërsa në pjesën veriore të Dukagjinit, konkretisht në Istog me rrethinë, shpejtësia e erës parashihet të jetë mbi 15m/s.”, ka bërë të ditur IHMK.

Më Shumë

Olta ‘ngacmon’ Kiarën: Luizi dëshiron fëmijë sapo të dilni ndërsa ti ke karrierën para, çfarë do të bësh

Nominimi këtë javë në Big Brother VIP Albania është më i ngushtë mes banorëve se herët të tjera. Këtë herë janë vetëm dy të nominuara,...

Prizreni ngrohet përnjëmend nga dielli (VIDEO)

Arbana së shpejti pritet të bëhet burim i nxehtësisë për Prizrenin.   Në 10 hektarë tokë, do të shtrihet projekti për ngrohtoren e qytetit financuar nga...

Lajmet e Fundit