18.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Asamblistja Kryeziu, qeverisjes në Rahovec: Pse po nisni projekte kur s’ka fonde të mjaftueshme

Sot Kuvendi Komunal i Rahovecit ka mbajtur mbledhjen e radhës, në të cilën është zhvilluar debat mes pushtetit dhe opozitës në këtë komunë për projektet dhe shqetësimet e qytetarëve në këtë pikë dhe në pika të ndryshme.

Asamblistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Kuvendin Komunal të Rahovecit, Edona Kryeziu, në këtë seancë ka ngritur një shqetësim të banorëve të fshatit Xërxë, të cilët nuk janë të kënaqur me ecurinë e punimeve të ndërtimit të shkollës fillore.

“Në emër të banorëve të fshatit Xerxë – ndërtimi i shkollës fillore është objekt mëse i domosdoshëm, kur them i domosdoshëm nënkuptohet se nuk duhet lënë anash. Pra, duke parë buxhetin e ndarë për këtë projekt që është buxhet jo i vogël por mëse i vogël, dhe duke parë nga afër ritmin e ngadaltë të punimeve, sa nganjëherë duket se nuk po punohet fare, banorët e këtij fshati po frikësohen se ky projekt do të stërgjatët”, ka thënë Kryeziu gjatë seancës së Kuvendit Komunal.

Më Shumë

Bordi i FMN-së miraton marrëveshjen me Kosovën

Bordi Ekzekutiv i FMN-së miratoi një marrëveshje në vlerë prej 80.12 milionë SDR (rreth 100 milionë euro) dhe një RSF në shumën prej 61.95...

Celine Dion anulon turneun botëror, shkak problemet shëndetësore

Këngëtarja 55-vjeçare anuloi edhe një herë turneun në Britaninë e Madhe dhe atë evropiane të premten mes luftës së saj me sindromën Stiff-person. “Ndërsa bota...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit