16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Gjendet pa shenja jete një grua në Prizren

Një grua është gjetur pa shenja jete në Prizren.

Ajo  dyshohet se ka bërë vetëvrasje.

Ekipi mjekësor ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, ku pas ekzaminimeve për shenjat vitale në trupin e viktimës, mjeku ka konstatuar se ajo ka ndërruar jetë.

 

 

Lidhur me rastin është njoftuar edhe Policia e Kosovës të cilët kanë dalë menjëherë në vendin e ngjarjes për të kryer ekzaminimet e nevojshme që ndihmojnë në zbardhjen e rrethanave të rastit.

Në kuadër të veprimeve hetimore është marrë dëshmia e djalit të viktimës, i cili ka bërë me dije se e ka gjetur nënën e tij të varur në garazhin e shtëpisë.

Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion dhe rasti është cilësuar ‘Hetim i vdekjes’.Gazeta Sinjali

Më Shumë

Projekti i bashkëfinancuar i mbjelljes së boronicës në Prizren: 2.4 hektarë të mbjella me sukses

Projekti i bashkëfinancuar nga Drejtoria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural për mbjelljen e boronicës po vazhdon me sukses në territorin e Komunës së Prizrenit....

Në Parkun e Inovacionit në Prizren prezantohet puna e bizneseve dhe OJQ-ve

Parku i Inovacionit dhe i Trajnimit në Prizren, për herë të parë ka hapur dyert për publikun që kanë shprehur interesim për të parë...

Lajmet e Fundit