20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Malishevë, urbanizimi i rrugës “Ibrahim Mazreku” drejt finalizimit

Projekti për urbanizimin e rrugës “Ibrahim Mazreku” në qendër të Malishevës është drejt finalizimit.

Këtë e ka bërë të ditur kryetari i komunës së Malishevës Ekrem Kastrati, përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Ai  nga afër sot ka përcjellë  edhe procesin e mbjelljes së drunjve dekorativ, të cilët përveç rregullimit të imazhit urban, do të kenë ndikim tejet pozitiv edhe në përmirësimin e cilësisë së ajrit.

Kastrati ka shprehur mirënjohje për qytetarët dhe bizneset që kanë mirëkuptuar dhe kanë përkrahur procesin e realizimit të këtij projekti.

“ U jemi shumë mirënjohës banorëve dhe të gjitha bizneseve përgjatë kësaj rruge që na kanë mirëkuptuar e na kanë përkrahur që nga dita e parë procesit të realizimit të këtij projekti”, ka shkruar Kastrati.

Mund të jetë një imazh i 12 persona

 

Më Shumë

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Mediumi prestigjioz britanik “The Guardian” i ka kushtuar një artikull situatës aktuale në Kosovë, konkretisht tensioneve në veri të vendit. “The Guardian” duke u thirrur...

Abrashi, Von Cramonit: Për vizitorët e huaj preferohet Prizreni, i kemi qebapat e mirë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, i ka reaguar raportueses së Kosovës në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, për qasjen e ashpër ndaj Policinë...

Lajmet e Fundit