21.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Ndalohet furgoni që po transportonte ilegalisht drunj nga Malet e Sharrit

Policia e Kosovës (PK) njofton se është ndaluar një furgon në Brod të Shtërpcës, nën dyshimin për transportim ilegal të drunjve nga Malet e Sharrit.

Në njoftimin Policisë, thuhet se furgoni u ndalua nga policët e stacionit në Shtërpcë, mbrëmë rreth orës 23:00, në kuadër të planit operativ “Mbrojtja e pyjeve”.

“Policia i ka marrë veprimet e nevojshme, ka konfiskuar furgonin për dokumentacion të parregullt, ndërsa ka njoftuar edhe zyrtarët e Parkut Kombëtar “Sharri”, të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë shqiptuar fletëparaqitje ndaj personit për transport ilegal, ndërsa kanë konfiskuar edhe sasinë e drunjëve”, thuhet në njoftim.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e për lëndët filozofi, sociologji dhe psikologji

Policia fton qytetarët që në rast se kanë informacione rreth prerjes, transportit apo shitjes ilegale të drunjëve, të njoftojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ dhe në numrat kujdestarë: 192,0290/326-250 & 0290/322-406, policia do të reagojë menjëherë dhe do të koordinojë aktivitetet me rojet e pyjeve. Të dhënat do të ruhen në konfidencialitet të plotë.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Berisha: Po të mos ishte UÇK-ja në sheshet dhe kafet e Kosovës do të jehonte kënga e Dragana Mirkoviqit

18 vjet burgim. Ky është verdikti që ka dhënë Gjykata Speciale për “Ujkun” e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Dënimi kundër Pjetër Shalës shkaktoi reagime të forta...

Mbappe: Ëndrra ime u realizua, u bëra lojtar i klubit më të mirë në histori

Kylian Mbappe u prezantua sot zyrtarisht si futbollist i Real Madridit. Para tribunave të mbushura në “Santiago Bernabeu”, francezi është shfaqur për herë të...

Lajmet e Fundit