5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

4 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Katër viktima e 80 raste të reja me COVID-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit, ka njoftuar IKSHPK-ja.

IKSHPK-ja njofton se në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare dhe laboratorët privatë me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 566 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

“Brenda 24 orëve janë raportuar katër raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (2 raste Klinika Infektive, 1 rast Klinika Pulmologjisë dhe 1 rast Spitali i Përgjithshëm Gjilan)”, thotë IKSHPK

Më Shumë

Marsela Çibukaj, fituese e festivalit ‘Kënga Magjike’

Fituese e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike”  është Marsela Çibukaj. Ajo ka arritur të mbledhë në total 449 pikë. Këngëtarja garoi me...

Basketboll, Ponte Prizreni sot përballet me Rahovecin

Sot do të zhvillohet një ndeshje në kuadër të xhiros së 12-të në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll. Takimi i parë, por shumë...

Lajmet e Fundit