17.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

343 kandidatë konkurrojnë për 61 arsimtarë në Rahovec

Rahoveci5-22Në konkursin e fundit për mësimdhënës  në  Rahovec kanë aplikuar  343 kandidatë  për gjithsej 61 vende të lira të punës.

Në 18 shkolla  fillore për 35 vende të punës  kanë aplikuar 170 kandidatë , kurse për 26  mësimdhënës në 3 shkolla  të mesme  kanë aplikuar 173 sish.

Drejtoresha e Arsimit, Besa Hoxha-Beqiri  tha se edhe këtë vit interesimi  për punësim  në sektorin e arsimit ka qenë i madh. “Vende në arsim sihen si mundësi e vetme Kjo është arsye pse  kandidatët ia mësyjnë  arsimit”, tha  Hoxha-Beqiri,shkruan KD. Ajo tha se intervista  nga komisioni përkatës  do të mbahet  më 21 dhe 22 gusht.

Më Shumë

Vdes në QKUK shoferi i veturës që u aksidentua para një muaji në Zhur të Prizrenit

Të dielën, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës ka ndërruar jetë një person që ishte aksidentuar para një muaji në Zhur të Prizrenit, raporton...

Ky është i arrestuari për sulmin seksual ndaj 12 vjeçares në Prizren

Policia në Prizren ka arrestuar të dyshuarin për sulm seksual ndaj 12 vjeç ares. I dyshuari i përfshirë në këtë rast është F. Berati, shtetas...

Lajmet e Fundit