-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

79 raste aktive me COVID-19 në vend

Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë janë edhe 79 raste aktive me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të kaluara nuk u shënua asnjë viktimë dhe asnjë rast shërimi teksa janë regjistruar 12 raste pozitive

Më Shumë

Acari kaplon Kosovën, moti për 5 ditët e ardhshme

Moti i thatë dhe acartë, me më shumë intervale me diell gjatë javës në vijim. Nuk parashihen kushte për të reshura, eventualisht ndonjë rrebesh të...

Projektligji për pagën minimale së shpejti dërgohet në Kuvend

Projektligji që do t’i hapte rrugë rritjes së pagës minimale në Kosovë, ka kaluar vetëm në lexim të parë. Kryeministri Albin Kurti  ka paralajmëruar...

Lajmet e Fundit