10.8 C
E diel, 5 Maj, 2024

Allegri lavdëron Khediran

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Allgeri mendon se skuadra e tij duhet akoma të përmirësohet.

Këto komente tekniku italian i ka bërë pas fitores së mbrëmshme te Juventusit në udhëtim tek Lazio (0-1), transmeton KosovaPress.

“Ne nuk ishim të mirë, por luajtëm më mirë në pjesën e dytë. Nuk mendoj se ne e dominuam lojën për 90-të minuta. Kundërshtarët tonë ishin mjaft të mirë, por ne e përmirësuam lojën në fund të pjesës së parë”, ka thënë Allegri.

Ai lavdëroi Sami Khediran, i cili shënoi golin e fitores për kampionët e Italisë. Allegri mendon se gjermani është një profesionist i madh.

“Është një profesionist i madh, si dhe një lojtar i jashtëzakonshëm”, tha strategu italian.