11.8 C
E premte, 3 Maj, 2024

Tirana humb nga Zvezda, eliminohet nga Liga e Kampionëve

Tirana është eliminuar nga faza kualifikuese për në Ligën e Kampionëve.

Klubi shqiptar pësoi në shtëpi nga Cërvena Zvezda me rezultat minimal prej 1 me 0.

Në një ndeshje të baraspeshuar në mysafirët u treguan më efikas.

Ishte Tomane ai që shënoi golin e fitores në minutën e 62 pas asistimit nga Katai.

Me këtë fitore Zvezda kualifikohet në rrethin e tretë të kualifikimeve të Ligës së Kampionëve, derisa Tirana me këtë humbje vazhdon garën në kualifikimet në Ligën e Evropës.

Totaj pret atletin e MMA-së nga Velezha, Gjoni Palokaj

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur sot atletin e MMA-së (Mixed Martial Arts) me prejardhje nga Velezha, Gjoni Palokaj. Palokaj aktualisht mban dy tituj...

Feronikeli ’74 merr tre pikë të arta në luftën për mbijetesë përballë Malishevës

Feronikeli ’74 ka marrë fitore të madhe ndaj Malishevës me rezultat 2-1. Ka qenë një pjesë e parë me shumë raste shënimi si për vendasit...