23.8 C
E diel, 28 Prill, 2024

Fitorja e parë për Bashkimin

Bashkimi ka shënuar fitoren e parë në Ligën Unike të Femrave, duke mundur Partizanin me rezultat 71:69 (20:18, 23:10, 13:20, 15:21).

Çereku i parë ishte i barabartë, ku asnjëra skuadër nuk arrinte shkëputjen e madhe, duke përfunduar 20:18. Vashat prizrenase vazhduan me lojë të mirë, duke pasur epërsi deri në 17 pikë, 43:26, ndërsa skuadrat shkuan në pushim me shifrat 43:28.

Megjithatë, tiranaset nuk u dorëzuan dhe arritën të ngushtojnë shifrat në 46:44, por vendaset sërish u shkëputën, ku shifrat pas 30 minutash ishin 56:48. Mysafiret nuk u dorëzuan dhe deri në fund luftuan për fitore, por nuk ia arritën qëllimit, vetëm duke ngushtuar rezultatin në 71:69, sa përfundoi kjo ndeshje.

Derisa për Bashkimin kjo ishte fitorja e parë pas tri humbjeve, për Partizanin ishte humbja e parë pas tri fitoreve.

Policia e Kosovës ka një apel për shoferët: Kujdes gjatë vozitjes pas fillimit të reshjeve të shiut në vend

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje drejtueseve të automjeteve që të kenë kujdes gjatë vozitjes pas fillimit të reshjeve të shiut në vend. Në...

Vlera e kredive të reja për muajin mars 2024 arriti në 241.20 milionë euro, edepozitave 69.70 milionë euro

Shtatë miliardë e 500 milionë euro janë asetet e bankave komerciale në Republikën e Kosovës derisa shuma e depozitave të qytetarëve arrin në 6.05 miliardë...