-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Zyrtari policor i Shqipërisë futet në sherr, ndalohet nga Policia në Prizren – i sekuestrohet arma zyrtare

Një zyrtar policor i Republikës së Shqipërisë ka përfunduar mbrëmë në stacion policor në Prizren, si i dyshuar për një rast të kanosjes, ku viktimë është një shtetas kosovar, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se policit 58-vjeçar i është sekuestruar arma zyrtare bashkë me një karikator dhe fishekë e po ashtu edhe kartela e identitetit e Policisë.

 

 

Ai është shoqëruar në stacion policor, ku i është nënshtruar procedurës së intervistimit nga hetuesit e Stacionit të Policisë së Kosovës në Prizren dhe më pas është njoftuar edhe zyra ndërlidhëse e Shqipërisë.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që ai të hetohet në liri për veprën penale ‘Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armës’.

Më Shumë

Suhareka i del në ndihmë me tre zjarrfikës Skenderajt

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka bërë të ditur se një njësi e zjarrfikësve me tre pjesëtarë nga Suhareka janë nisur për...

Përvjetori i vdekjes së Ismail Qemalit

Sot bëhen 104 vjet nga vdekja e atit të pavarësisë së Shqipërisë, shqiptarit të madh Ismail Qemali. U lind në Vlorë, në vitin 1844, biri...

Lajmet e Fundit