13.8 C
E hënë, 6 Maj, 2024

Bashkimi ia shkakton humbjen e parë Flamurtarit

Bashkimi ia ka shkaktuar humbjen e parë Flamurtarit në këtë edicion të Ligës Unike për femrat.

Vashat prizrenase kanë triumfuar 83:66 (27:20, 14:14, 19:16, 23:16). Prizrenaset kanë tri fitore e tri humbje, kurse vlonjatet pesë fitore e një humbje.

Prizrenaset e nisën ndeshjen më mirë me epërsi të dyfishtë, 12:6, por më pas u zhvillua ndeshje e barabartë deri në fund të çerekut të parë kur vendaset shkëputen për të fituar këtë pjesë 27:20.

Në periudhën e dytë, kampionet e Shqipërisë u rikthyen shumë shpejt për të kaluar në epërsi 27:28, ku sërish u zhvillua lojë e niveluar deri në fund, ku vashat prizrenase u treguan më të vëmendshme për të shkuar në pushim mes pjesëve me shifrat 41:34.

Bashkimi vazhdoi me lojë të mirë dhe ngriti epërsinë deri në 13 pikë, 47:34, dhe e ruajti epërsinë, ku rezultati pas 30 minutash ishte 60:50. Në dhjetë minutat e fundit, Bashkimi ruajti epërsinë dhe triumfoi në fund 83:66.

Te Bashkimi u dalluan Arbnore Përquku me 16 pikë, gjashtë kërcime e 14 asistime, Dasiva Evans me 17 pikë e pesë kërcime dhe Khadija Brown me 24 pikë, pesë kërcime e pesë asistime.

Moti sot me diell, temperatura deri në 25 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të ketë mot kryesisht me diell. Sipas njoftimit të këtij instituti, temperaturat do të...

Malishevë: Dyshohet se vazhdimisht ushtroi dhunë psikike dhe tentoi ta rrah nënën, arrestohet

Është arrestuar një mashkull në Malishevë, pasi dyshohet se vazhdimisht ka ushtruar dhunë psikike, si dhe ka tentuar ta sulmonte fizikisht nënën e tij. Policia...