18.8 C
E martë, 22 Tetor, 2024

Prishtina dhe Liria ndahen në paqe

Prishtina dhe Liria kanë ndarë pikët, në kuadër të javës së pestë në Superligën e Kosovës, pasi ndeshja përfundoi me rezultat 1-1.

Golin e parë e shënoi Leotrim Kryeziu, në minutën e 34’. Me këtë rezultat edhe u krye pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, prizrenasit me anë të Prins e gjetën golin e barazimit dhe të rezultatit final të ndeshjes.

Prishtina pas barazimit kalon në vendin e katërt me nëntë pikë, pas pesë ndeshjeve, teksa Liria në pozitën e gjashtë me po aq pikë.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall një vend të lirë për mësimdhënës/e të gjuhës angleze

Edon Zhegrova: Në Rumani shkojmë për fitore

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova, ka thënë se Dardanët në Rumani do të udhëtojnë për fitore. Kosova mundi Qipron (3-0), të martën mbrëma...

E hëne me diell, temperaturat shkojnë në 18 gradë

Sot mbi vendin tonë parashihet të mbizotërojë mot me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat priten të arrijnë deri ne 18 gradë Celsius, ndërsa...