9.8 C
E hënë, 7 Tetor, 2024

Bashkimi i pamposhtur, “shkrin” Borën

Bashkimi vazhdon të jetë skuadra e vetme e pamposhtur në ProCredit Superligë.

Në xhiron e katërt shënuan fitore ndaj Borës me rezultat 91:78 (25:9, 18:31, 23:12, 25:26), që ishte humbja e katërt për prishtinasit.

Vendasit e nisën ndeshjen shumë më mirë, ku fituan çerekun e parë me 16 pikë dallim, 25:9, por prishtinasit u rikthyen në periudhën e dytë, për të bërë rikthimin në 34:35, kurse pjesa e parë përfundoi 43:40.

Prizrenasit ishin sërish më të mirë në periodën e tretë, 23:12, derisa në dhjetë minutat e fundit kishin epërsi deri në 26 pikë, 80:54, ndërsa triumfuan në fund 91:78.

Jayveous Mckinnis kishte 18 pikë e tetë kërcime për Bashkimin, ndërsa te Bora më i miri ishte Shamarkus Kennedy me 21 pikë e dhjetë kërcime./PrizrenPress.com/

Përjetoni pushime të paharruar dhe dasma magjike në Hotel “Albes Residence”

‘Kabashi Truck’ shet kamiona të punës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Muaji Rozë në Dragash, fillojnë aktivitetet për rritjen e vetëdijes mbi kancerin e gjirit

Sot, kryesuesja e Kuvendit Komunal të Dragashit, Arijeta Skeraj, së bashku me kryetaren e Grupit të Grave Asambleiste, Suada Bajrami dhe zyrtaren për Barazi...