18.8 C
Prizren
E enjte, 28 Shtator, 2023

AAK, sot kandidohet Bali Muharremaj për kryetar të Suharekës

BaliMuharremaj-AAK-suharekeAleanca për Ardhmërinë e Kosovës dega Suharekë, pret kryetarin e kësaj partie Ramush Haradinaj, i cili do ta bëjë nominimin e kandidatit për kryetar të komunës Bali Muharremaj.

Dega e AAK-së në Suharekë, bën të ditur përmes rrjetit social facebook se “të enjtën (sot) në ora 17:00 tek parku afër gjimnazit “Jeta e Re” bëhet zyrtarishtë nominimi i kandidatit për kryetar të komunës në Suharekë (Therandë) Bali Muharremaj, nominimin zyrtar do ta bëj, lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj”, thuhet në njoftim./PrizrenPress.com/

Osmani: Terroristët s’na zmbrapsin – jemi të gjithë në krah të Policisë së Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se në misionin fisnik, në mbrojtje të integritetit e sovranitetit të Republikës së Kosovës, “jemi të gjithë...

Koloneli Aubrey Herbert, miku i madh i shqiptarëve

Më 26 shtator 1923, u nda nga jeta koloneli i nderuar dhe miku i madh i shqiptarëve, Aubrey Herbert. Kontributi i tij për Shqipërinë...

Lajmet e Fundit