20.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Burri dhunon fizikisht gruan e tij në Prizren

Dhuna-fizikePolicia në Prizren ka pranuar një informatë e cila bënte me dije se në një familje e cila banon në rrugën “Ardianët” ka ndodhur një lëndim trupor. Një patrullë policore i është përgjigjur rastit dhe pas hetimit fillestar ka arrestuar të dyshuarin; mashkull, i cili siç thuhet kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Ndërkaq viktima është dërguar në emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren për trajtim mjekësor sepse siç thuhet në raportin mjekësor, e njëjta kishte pësuar lëndime të lehta trupore. Në mbrojtje të viktimës ka dalë mbrojtësi i viktimave.

Ndërsa polici përgjegjës për rastet e dhunës në familje ka kryer intervistën me të dyshuarin dhe pas konsultimit me prokurorin është vendosur që i njëjti të ndalët nën masën e arrestit policor./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren: 3 vëllezërit në dasmë, hajnat “festuan” në shtëpitë e tyre (VIDEO)

  Në Krushë të Vogël të Rahovecit mbrëmë ka ndodhur një vjedhje e rëndë. Hajnat hynë në shtëpitë e tre vëllezërve Hajdari, të cilët bashkë më...

Për 24 orë në Prizren janë ngritur 8 aktakuza kundër 8 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se, gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur dyzeteshtatë (47) aktakuza kundër pesëdhjetenëntë (59) personave,...

Lajmet e Fundit