23.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Burri dhunon fizikisht gruan e tij në Prizren

Dhuna-fizikePolicia në Prizren ka pranuar një informatë e cila bënte me dije se në një familje e cila banon në rrugën “Ardianët” ka ndodhur një lëndim trupor. Një patrullë policore i është përgjigjur rastit dhe pas hetimit fillestar ka arrestuar të dyshuarin; mashkull, i cili siç thuhet kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Ndërkaq viktima është dërguar në emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren për trajtim mjekësor sepse siç thuhet në raportin mjekësor, e njëjta kishte pësuar lëndime të lehta trupore. Në mbrojtje të viktimës ka dalë mbrojtësi i viktimave.

Ndërsa polici përgjegjës për rastet e dhunës në familje ka kryer intervistën me të dyshuarin dhe pas konsultimit me prokurorin është vendosur që i njëjti të ndalët nën masën e arrestit policor./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Përfunduan punimet në asfaltimin e rrugëve në fshatrat Zym dhe Karashëngjergj të Hasit

Kanë përfunduar punimet në asfaltimin e rrugëve në fshatrat Zym dhe Karashëngjergj të Hasit. Komuna e Prizrenit ka njoftuar se në kuadër të mirëmbajtjes së...

”Sezai Surroi” lokacioni më i mundur për zhvillimin e Superkupës

Sezoni i ri i garave në basketbollin kosovar pritet të fillojë më shpejtë se që u mendua. Siç raportoi AsistiOnline.com garat pritet të fillojnë me...

Lajmet e Fundit