19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Abazoviqi sulmohet në një disktoketë në Budva

Kryeministri i Qeverisë Teknike të Malit të Zi, Dritan Abazoviq, është sulmuar mbrëmë në një diskotekë në Budva, raporton Kurir.

Sipas Kurir, sulmi ndaj Abazoviqit ka ndodhur gjatë performancës së Dino Merlin në diskotekën Top Hill, e cila ndodhet në majë të Toplishit në Budva.

“Dritani ishte në shfaqjen e Merlinit, kur një nga vizitorët tentoi t’i afrohej dhe ta sulmonte. Ai fillimisht ka lëshuar një lumë ofendimesh ndaj Abazoviqit, më pas është afruar për ta sulmuar”, tha reporteri i Kurir nga vendngjarja.

Sigurimi i kryeministrit teknik ka reaguar me shpejtësi, shton gazetari.

U hodh gaz lotsjellës dhe Abazoviqi u evakuua. Sipas informacioneve paraprake, ai është mirë dhe nuk ka marrë lëndime.

Po vijon hetimi nga policia lokale, e cila po merr të gjitha masat për identifikimin dhe ndjekjen penale të pjesëmarrësve në sulm.

Më Shumë

Totaj priti 90 gazetarë nga Evropa

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur 90 gazetarë nga të gjitha anët e Evropës në Prizren. Gazetarët të cilët po qëndrojnë në Kosovë nën...

Masakra e ‘Tusuzit’, Selmanaj thotë se nuk do të ndalet thirrja për drejtësi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj ka thënë se “Lagjja e Trimave”, e meriton këtë emër, për faktin se dha shumë për...

Lajmet e Fundit