17.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Adnan Januzaj mbetet pa klub

Futbollisti me prejardhje nga Kosova, Adnan Januzaj, ka mbetur pa klub pasi që nuk arriti marrëveshje për ta vazhduar kontratën me Real Sociedad-in.

Lajmin për largimin nga klubi, e ka bërë të ditur vetë Real Sociedad, të cilët përmes një postimi në faqen zyrtare, njoftuan se Januzaj dhe Monreal nuk do të jenë më pjesë e klubit spanjoll.

“Real Sociedad njofton se Adnan Januzaj dhe Nacho Monreal nuk do të vazhdojnë në klub për sezonin e ardhshëm”, thuhet në komunikatën e tyre.

 

“Klubi falënderon Adnan Januzaj dhe Nacho Monreal për angazhimin, përkushtimin dhe përpjekjet e tyre gjatë qëndrimit të tyre me ne, ndërsa u uron atyre më të mirat për të ardhmen e tyre personale dhe profesionale”, përfundon njoftimi i tyre.

Kujtojmë që Januzaj konsiderohej një futbollist me një të ardhme të ndritur sa ishte pjesë e Manchester United.

Mirëpo, nuk shkoi ashtu siç u mendua dhe Januzaj provoi disa aventura tjera huazimesh në Sunderland dhe në Dortmund.

Ai më pas u shit te Real Sociedad-i në verën e vitit 2017 për shumën e 8.5 milionë eurove, ku nënshkroi kontratë pesë-vjeçare.

Gjatë kësaj kohe në Sociedad, Januzaj ka regjistruar 167 ndeshje në të gjitha garat, prej të cilave ka shënuar 23 gola.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Kurti, serbëve: Ndërroni targat, dokumenti për hyrje-dalje s’e pengon lirinë e lëvizjes

Kryeministri Albin Kurti e ka nisur mbledhjen e sotme të Qeverisë duke iu bërë sërish thirrje serbëve që t’i konvertojnë targat e automjeteve të...

Prizren: Rikthehet festivali për fëmijë “Fluturat”

Që nga viti 2001 në Prizren organizohej festivali i këngëve për fëmijë “Fluturat”. Festivali u organizua deri në vitin 2017. Nëpër këtë festival parakaluan fëmijë të...

Lajmet e Fundit