37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Nga ura ra në lumë, policia jep detaje për vdekjen e fëmijës në Dragash

Një fëmijë është sjellë dje pa shenja jete në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Dragash.

Sipas policisë dyshohet se fëmija derisa kishte qenë duke luajtur me disa bashkëmoshatarë nga një urë kishte rënë në lumin e fshatit dhe si pasoj ka ndërruar jetë.

Njoftimi i plotë i policisë:

VDEKJE E DYSHIMTË /Dragash, 22.05.2022 – 18:35. Është raportuar se fëmiu, viktima mashkull kosovar, ishte sjellë në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Dragash pa shenja jete. Dyshohet se fëmiu derisa kishte qenë duke luajtur me disa bashkëmoshatarë nga një urë kishte rënë në lumin e fshatit dhe si pasoj ka ndërruar jetë. Vdekjen e të cilit e ka konstatuar mjeku në QKMF Dragash. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore, ndërsa me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

Më Shumë

Blero dhe Afrona me thumba dhe kundërpërgjigje për njëri-tjetrin?

Këngëtari Blero dhe modelja e njohur Afrona Dika, muaj më parë përfunduan në titujt e shumë prej mediave rozë. Kjo pasi thuhet se ish-çifti i...

Mourinho pas fitores: Zakonisht këto ndeshje shkojnë keq, Zaniolo dhe Dybala perfekt

Në konferencën për shtyp, Jose Mourinho komentoi suksesin e Romës mbrëmjen e djeshme me fitoren minimale ndaj Salernitanes. “Më pëlqeu gjithçka nga ndeshja. Padyshim do...

Lajmet e Fundit