15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Ajax ‘konfirmon’ shitjen e Van de Beek, por ku po shkon lojtari?

Ajaxi i Amsterdamit po përgatitet për shitjen e Donny van de Beek. Trajneri i “harkëtarëve”, Erik ten Hag, pranon se ka pasur “disa zhvillime” rreth një mesfushori, i cili ka qenë i lidhur me Manchester United dhe Barcelonën.

Gjigantët holandezë janë të vetëdijshëm se gjithmonë do ta kenë të vështirë të mbajnë talentet e tyre, pasi ofertat që vijnë për ta janë të parezistueshme.

Mjafton të kujtojmë arkëtimet që u siguruan nga shitja e dy talenteve de Jong dhe de Ligt vitin e kaluar, respektivisht te Barcelona dhe Juventusi, pa harruar dhe transferimin e Ziyech te Chelsea këtë verë.

Për 23-vjeçarin Van de Beek, ka pasur interesim konkret nga Barcelona dhe Manchester United, por nga raportimet e fundit mësohet se destinacioni i tij do të jetë “Old Trafford”.

Gjithsesi, Barça mbetet rivale e fortë, pasi mesfushori mund të ndikohet nga Roland Koeman, trajneri holandez i Blaugranave, që do të ishte i gatshëm t’i jepte një rol lideri krah Frenkie de Jong.

Më Shumë

Gjobiten dy kundërvajtës në Suharekë me nga 500 euro për shkak të garave të shpejtësisë (FOTO)

Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet e tyre. Bëhet...

“Shkrepi dhjetë plumba drejt viktimës”, aktakuzë ndaj të pandehurit për vrasjen në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit A.G., për shkak të dyshimit për vrasje të rëndë. Sipas aktakuzës, pasditen e 3 shtatorit në...

Lajmet e Fundit