15.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Aksident në autostradën “Ibrahim Rugova” (Foto)

Dy persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti të ndodhur sot në autostradën “Ibrahim Rugova”, konkretisht në segmentin Duhël-Suharekë.

Lajmin e ka konfirmuar për RTKLive zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

“Rreth orës 08:40, policia është njoftuar për një aksident trafiku të ndodhur në autostradë, segmentin Suharekë -Duhel në kilometrin e 33-të. Njësia policore nga vendi i ngjarjes njofton se në aksident janë përfshirë dy vetura dhe si pasojë e aksidentit dyshohet se dy persona kanë pësuar lëndime dhe janë dërguar për tretman mjekësor”, tha Kelani.

Ja pamjet nga vendi i ngjarjes:

Aksident i rëndë në autostradën “Ibrahim Rugova”, rrokulliset vetura

Një aksident trafiku ka ndodhur pak më parë në autostradën “Ibrahim Rugova”, kyçja në drejtim të Prishtinës nga Suhareka.

Sipas tij në vendin e ngjarjes kanë dalë tri vetura të Policisë së Kosovës, teksa nga pamjet e dërguara shihet një veturë e rrokullisur.

Nuk dihen shkaqet e aksidentit.

Express do të ju mbajë të informuar për këtë aksident.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Më Shumë

Trazira në një nga burgjet më të mëdha të Ekuadorit, të paktën 15 të vdekur – në mesin e viktimave edhe “El Patron”

Të paktën 15 të burgosur vdiqën të hënën në trazirat e fundit brenda sistemit të burgjeve të Ekuadorit, njoftuan zyrtarët në vendin e Amerikës...

Shqyrtohet vendimi i qeverisë për masat në furnizim me energji

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi i Vendimit të Qeverisë për zgjatjen...

Lajmet e Fundit