18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Aksidenti me fatalitet në Prizren, policia jep detaje

Policia e Kosovës ka jap detaje lidhur me aksidentin me fatalitet që ka ndodhur dje në rrugën rajonale Prizren-Reqan.

Sipas policisë, një vozitësi duke mos iu përshtatur shpejtësisë së lëvizjes, humb kontrollin ndaj  automjetit dhe godet anësoret e rrugës dhe më pas bie nga një lartësi në lumë.

Më pas nga ekipi i urgjencës është konstatuar që vozitësi ka vdekur, teksa pasagjerja grua, pas marrjes se tretmanit mjekësor është liruar për në shtëpi.

“Rr. Rajonale Prizren-Reqan, 06.03.2024, 15:40. Vozitësi mashkull kosovar,  deri sa ishte duke drejtuar  automjetin e tij, duke mos iu përshtatur shpejtësisë së lëvizjes, humb kontrollin ndaj automjetit dhe godet anësoret e rrugës dhe më pas bie nga një lartësi në lumë. Në vendin  e ngjarjes kanë dalë ekipi i urgjencës ku nga mjeku kujdestar është konstatuar vdekja e vozitësit. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar edhe një femër kosovare e cila pas marrjes se tretmanit mjekësor është liruar për në shtëpi. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në njoftim.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Më Shumë

UCL/ Barcelona e Atletico, me nga një këmbë në gjysmëfinale

Dy skuadrat spanjolle, Barcelona dhe Atletico Madrid, kanë arritur t’i fitojnë ndeshjet e para çerekfinale. Barcelona nga disavantazhi arriti një fitore dramatike 3-2 në ndeshjen...

Totaj uron besimtarët për Fitër Bajram

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj ka uruar të gjithë besimtarët për festën e Fitër Bajramit. “Të gjithë besimtarëve myslimanë, duke iu dëshiruar agjërim të pranuar...

Lajmet e Fundit